Severský literární salón se Siri Pettersen

Severský literární salón v duchu fantasy, sci-fi, hororu a magického realismu

Festival Dny Severu 2017 v Brně přivítá norskou spisovatelku Siri Pettersen. Setkání naváže na úspěšný projekt Severský literární salón, který v sobě snoubí tipy na vybrané severské tituly a besedu s hostem. Povídání se Siri Pettersen o její fantasy trilogii Havraní kruhy (Ódinovo dítě, Plíseň, Síla) a s její překladatelkou do češtiny Jitkou Jindřiškovou o překladatelských oříšcích bude předcházet představení toho nejlepšího, co může žánr severské podivno nabídnout.

Norsky, tlumočeno do češtiny
Vstup zdarma

     

Siri Pettersen (nar. 1971) je norská spisovatelka, autorka komiksů a ilustrátorka původem z Trondheimu. Za první díl trilogie Havraní kruhy, Ódinovo dítě (2013; česky Host 2016), obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy, a celou řadu nominací na další literární ceny. Po druhém dílu Plíseň (2014; česky Host 2017) vyjde v říjnu 2017 poslední část série Síla (2015). Na norském trhu se nedávno objevila Bobla, magicko-realistická knížka pro děti, a v současné době Siri pracuje na knize volně související s Havraními kruhy.

Se Siri Pettersen se můžete setkat také v Praze, a to 23. 11. na besedě nebo 24. 11. na autogramiádě.

Akci pořádají Skandinávský dům a Moravská zemská knihovna za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu města Brna, literární agentury NORLA a ve spolupráci s nakladatelstvím Host.