Severské filmové čtvrtky: MUŽ, KTERÝ MILOVAL YNGVEHO

Skandinávský dům, Kino Evald a Kino Art v rámci projektu Severské filmové čtvrtky uvádějí norský film Muž, který miloval Yngveho.

Data a místa promítání:

ČT 13. 3. 18:00 Kino Art (Cihlářská 19, Brno)
14. 3. 19:00 Kino Evald (Národní 28, Praha)

MUŽ, KTERÝ MILOVAL YNGVEHO (Mannen som elsket Yngve, Norsko, 2008, 99 min)

Režie: Stian Kristiansen
Hrají: Rolf Kristian Larsen, Ole Christoffer Ertvåg, Ida Elise Broch, Arthur Berning, Kristoffer Joner

ČSFD: www.csfd.cz/film/243509-mladi-rebelove/

Jarlemu Kleppovi je sedmnáct, hraje na kytaru a zpívá v punkrockové kapele a snaží se odlišovat od ostatních – účesem, oblečením, názory i hudbou, kterou ztotožňuje s životním stylem. V radikálních názorech na společnost ho do velké míry ovlivňuje nejlepší kamarád Helge Ombo, pocházející z rodiny angažovaných komunistů. Jarle si ve svém životě nemůže na nic stěžovat. Školou prochází bez větších problémů, pro svou matku Sáru představuje to nejdražší na světě, na večírcích paří s kamarádem Helgem a ve vztahu s přítelkyní Katrine je zcela spokojený. Všechno klape až do chvíle, kdy do školy nastoupí nový student – Yngve Lima z Haugesundu.

V originálním znění s českými titulky.

V Praze bude promítání předcházet krátká beseda s Kateřinou Krištůfkovou, překladatelkou knižní předlohy od norského spisovatele Toreho Renberga. V Brně bude beseda následovat až po promítání; kromě K. Krištůfkové se jí zúčastní také socioložka Alžběta Možíšová.

Román Muž, který miloval Yngveho bude možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Vstupné: 80 Kč / 70 Kč pro členy Skandinávského domu (Brno); 110 Kč (Praha)
Rezervace vstupenek www.evald.cz a www.kinoart.czPráva na film poskytl Norský filmový institut; film zapůjčilo Norské velvyslanectví v Praze.
Projekt Severské filmové čtvrtky podpořil Magistrát hl. m. Prahy. Děkujeme.

Obrázky – zdroj: http://pds13.egloos.com, www.filmweb.no