Severské filmové čtvrtky: JÍZDENKA DO ANTIBES

Hořká komedie o boji o dědictví

Ovdovělý penzista George špatně vidí a pohybuje s menší jistotou než dříve, ale jinak ho nic netrápí. Jednoho dne však zjistí, že jeho děti vypracovaly sofistikovaný plán, jak se dostat ke svému dědictví ještě za jeho života. George proto přechází do protiútoku a přiměje svoji pomocnici v domácnosti, aby se odvetné akce zúčastnila spolu s ním. Georgovi potomci se nestačí divit. Nikdo z nich navíc netuší, že má otec ve Francii milenku…

Hlavní roli ztvárnil Sven-Bertil Taube, jehož můžete znát jako Henrika Vangera z Mužů, kteří nenávidí ženy. Po jeho boku si zahrála tehdy začínající Rebecca Ferguson, jíž si režisér Richard Hobert náhodou všiml na jednom švédském bleším trhu a nabídl jí roli hospodyně Marie. O pouhý rok později zazářila Rebecca Fergusson v britském historickém seriálu Bílá královna.

Režisér Richard Hobert se širšímu publiku poprvé představil v roce 2002 dramatem Alici má každý rád, jehož ústředním tématem je rozpad rodiny. O tři roky později představil Harryho dcery, v němž líčí vztah dvou sester, který se drasticky změní poté, co jedna z nich přijde o dítě. Pokřivené rodinné vazby patří k častým motivům Hobertových snímků.

JÍZDENKA DO ANTIBES (En enkel till Antibes, Švédsko, 2011, 101 min)

Režie a scénář: Richard Hobert
Scénář: Richard Hobert
Hrají: Sven-Bertil Taube, Rebecca Ferguson, Dan Ekborg, Malin Morgan, Iwar Wiklander

Stránka filmu na ČSFD (72 %)

Promítání bude předcházet krátký úvod.
V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 120 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Promítání pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Kinem Evald a distribuční společností CinemArt v rámci projektu Severské filmové čtvrtky.