Severské filmové čtvrtky: DEPORTACE

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci projektu Severské filmové čtvrtky švédský film

DEPORTACE (Det vita folket, Švédsko, 2015, 82 min)

Režie: Lisa Aschan
Hrají: Vera Vitali, Pernilla August, Anna Bjelkerud, Aliette Opheim, Ville Virtanen, Isaka Sawadogo

Stránka filmu na ČSFD

Být oběť, nebo agresor? Mezi těmito dvěma rolemi někdy vede jen tenká linie a i ve zdánlivě rovnostářské společnosti nadále existují moc a hierarchie.

Alex je zadržena před supermarketem a ocitá se na místě, které vypadá jako podzemní vězení, ale z jakéhosi důvodu se mu tak nesmí říkat. Vězni neboli hosté, jak jsou nazýváni, čekají na deportaci, nikdo ale neví kam ani proč. Veškerou moc třímá v rukou hrstka dozorčích, které nemilosrdně vládne hlavní dozorčí Viktoria. Alex je hned od příjezdu odhodlána utéct, aby se znovu mohla setkat se svou dcerou. Co všechno pro to bude muset udělat, netuší však v tu chvíli ani ona sama.

Hlavní roli ve filmu ztvárnila vycházející hvězda Vera Vitali, známá z norského, cenami ověnčeného filmu Slepá (Blind, 2014). V jedné z vedlejších rolí uvidíme mimo jiné legendární švédskou herečku Pernillu August. Režisérka Lisa Aschan se ve Švédsku proslavila dramatem Jako opice (Apflickorna, 2011), který v roce 2012 získal cenu Guldbagge za nejlepší film a také režírováním několika dílů oblíbeného dánského thrillerového seriálu Zločin (Forbrydelsen 2007).

V originálním znění s českými titulky.

 Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

Trailer (švédsky):