Severní Evropa na festivalu Kolem světa

Na festivalu Kolem světa máte možnost navštívit čtyři severské přednášky:

PLZEŇ

5. 3. Norsko – s dodávkou až za polární kruh

Norsko každého nadchne rozmanitostí a krásou své krajiny. Pyšní se rozlehlými horami, četnými jezery, ledovci, hlubokými fjordy a vyhlídkami, kde se člověku tají dech. Je to jedna z mála evropských zemí, kde je více přírodních krás než obyvatel a měst a kde člověk ještě stále může dávat losům dobrou noc. Manželé Wolfovi na své měsíční cestě zažili zimní dobrodružství uprostřed léta. Projeli Norsko od jihu až k Lofotám spolu se svou tříletou dcerou v malé dodávce, kterou si sami upravili tak, že se jim stala na měsíc pojízdným domovem.

PRAHA

12. 3. 13:00 Estonsko a ostrov Saaremaa

Putování z července 2015, jehož cílem bylo ujít pěšky, ujet na kánoi nebo v nejhorším případě (na co nejkratší vzdálenost) použít k přiblížení autostop, cca 400 kilometrů po pobřeží (či kolem něj) estonského ostrova Saaremaa. Cílem přednášky je představit tento nádherný ostrov i jeho obyvatele (v Estonsku žil Jiří Kalát skoro rok), stejně jako Estonsko jako takové, jelikož by rád ukázal krásy této mnohdy neprávem opomíjené části Evropy.

13. 3. 10:00 Island – země ledu, ohně a otužilých dětí

Stovky vodopádů a gejzírů, desítky lávových polí a tunelů, sopek, ledovců, jezer, fumarol a horkých jezírek. Osamocená městečka a zapadlé vesničky. Velryby, papuchalkové, smradlavý žralok a otužilí Islanďané. Dvacet čtyři dní, jeden stan, 2368 km, tři péřové spacáky a jedno dvouapůlleté dítě. Přijďte se podívat, co vše se dá na ostrově ledu a ohně vidět a zažít.

13. 3. 11:30 Dánsko – země pohádek

Víte, proč se říká – piješ jako Dán? A jak je možné, že jsou Dánové nejšťastnější lidé na světě, přestože v jejich zemi neustále prší? Co dostanete na stůl, když si objednáte smørrebrød? … aneb země Malé mořské víly v cestovatelsko-průvodcovské přednášce.

Text a obrázek – zdroj: kolemsveta.cz