Setkání s Jussim Valtonenem v Bratislavě

Hlavní hvězda festivalu Dny Severu 2018, finský spisovatel a neurovědec Jussi Valtonen zavítá na svém československém turné i do Bratislavy. Setkání s autorem románu Oni nevědí, co činí, oceněným prestižní Cenou Finlandia za nejlepší literární dílo roku, proběhne v knihupectví Martinus na ulici Obchodná v pondělí 29. října 2018. Beseda bude probíhat ve slovenštině a finštině, tlumočení zajištěno. Moderuje skandinavistka Eva Lavríková. Na místě bude možné zakoupit a nechat si podepsat český překlad knihy.


Úspěšný neurovědec Joe Chayefski je muž s mnoha problémy, a to nejen takovými, které občas sami zažíváme, ale i mnohem méně obvyklými. Jeho žena je zahlcena prací, dcera tráví většinu času se smartphonem nejnovější generace a kdosi neznámý začal obtěžovat rodinu protesty proti Joeovým laboratorním pokusům na zvířatech. Nějak to pravděpodobně souvisí také s jeho bývalou ženou, která žije ve Finsku, a jejich synem. Ve snaze bránit svoji novou, americkou rodinu před násilím a svou dceru před zneužíváním bezohlednou technologickou firmou je Joe donucen přehodnotit své postoje a podniknout drastické kroky, aby zachránil ty, které miluje. Více o knize


Akci pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s knihkupectví Martinus a nakladatelstvím LEDA. Návštěvu Jussiho Valtonena v ČR a na Slovensku podpořily finská literární agentura FILI a Velvyslanectví Finské republiky v Praze.

Obrázky – zdroj: www.menaiset.fi, leda.cz