Sestry z kouřové sauny – projekce s diskuzemi

Fascinující pocta kouřové sauně, místu protkanému tradicemi, oslava ženské sounáležitosti i svébytný očistný rituál.

V příšeří estonské kouřové sauny, fenoménu zapsaném v seznamu UNESCO, sdílí několik žen svoje nejskrytější tajemství a intimní zkušenosti. Starodávnými rituály smývají stud skrytý v jejich tělech a díky pocitu sesterské sounáležitosti znovu získávají sílu. Dokument Anny Hints oceněný v Sundance cenou za režii je mystickou výpravou do prostoru, kde člověk může svobodně čelit vnitřním démonům a úzkostem. Je to fascinující pocta kouřové sauně, místu protkanému tradicemi, oslava ženské sounáležitosti i svébytný očistný rituál.

Vaší pozornosti doporučujeme následující projekce s doprovodnými diskuzemi:

4. 1. od 19:00 v Edison Filmhub –⁠ po projekci následuje diskuze v rámci cyklu Čtrtvá vlna Terezy Domínové. Tereza snímek probere se saunovou ceremonialistkou Adélou Vávrovou, uměleckou ředitelkou festivalu Finále Plzeň Lenkou Tyrpákovou a psychoterapeutkou Adélou Lichkovou. Více informací zde, vstupenky zde.

12. 1. od 18:30 v Kině Pilotů – po filmu proběhne debata se zpěvačkou a performerkou Ridinou Ahmedovou, autorkou podcastu Sádlo a zakladatelkou platformy Moje tělo je moje. Moderátorkou debaty bude novinářka Linda Bartošová. Více informací zde, vstupenky zde.

26. 1. od 18:30 v Kině Kavalírka – po filmu proběhne diskuze s novinářkou Silvií Lauder a performerkou Ridinou Ahmedovou. Více informací zde, vstupenky zde.

Úvodní obrázek – zdroj: Artcam Films