Promítání: Kenny begins

Áčková parodie béčkových sci-fi filmů

Festival Dny Severu 2017 na téma severské podivno nabídne i odlehčenou zábavu – vedle islandského snímku Astrópia láká také na vtipnou švédskou akční sci-fi komedii Kenny begins.

KENNY BEGINS (2009, Švédsko, 92 min)

Režie: Carl Åstrand, Mats Lindberg
Scénář: Carl Åstrand, Mats Lindberg, Lars Johansson
Hrají: Bill Skarsgård, Carla Abrahamsen, Jan Mybrand, Brasse Brännström, Cecilia Frode, Josephine Bornebusch, Kalle Moraeus, Pernilla August, Björn Gustafsson

Stránka filmu na ČSFD

Kenny Starfighter je podprůměrný student Akademie galaktických hrdinů. Při pokusu složit závěrečné zkoušky a uniknout tak kariéře kadeřníka v rodinném salónu se však náhodou ocitne na planetě Zemi. A to přímo v pokojíku šikanovaného a neoblíbeného Pontuse. Ten krátce před tím objeví světélkující krystal, s nímž nabude magických schopností. Krystal je však trnem v oku superzlouna Rutgera Oversmarta, nanukového magnáta, neboť krystal je to poslední, co mu chybí k tomu, aby se stal nejmocnějším mužem světa. Když zjistí, že momentálními držiteli krystalu jsou Pontus a Kenny, vyšle pro něj vesmírný gang lovců odměn. Kdo ale koho nakonec zachrání?

Přijďte se podívat na jeden z prvních filmů nejmladšího z rodu Skarsgårdů, Billa, který nyní, o osm let později, děsí diváky jako Pennywise ve filmovém zpracování Kingova IT!

V původním znění s českými titulky.

Vstupné: 120 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz

Promítání pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald, distribuční společností CinemArt a produkční společností Unlimited Stories.