Promítání: HLAVA PLNÁ METALU

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci festivalu Dny Severu 2016  islandské hudební drama

HLAVA PLNÁ METALU (Málmhaus, 2013, Island, 97 min)

Režie: Ragnar Bragason
Scénář: Ragnar Bragason
Hrají: Þorbjörg Helga Þorgilsdóttir, Ingvar Eggert Sigurðsson, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Halldóra Geirharðsdóttir, Pétur Einarsson

Stránka filmu na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/345770-hlava-plna-metalu/ (73%)

Hera se narodila na islandském venkově. Do jejího bezstarostného mládí však brzy zasáhne tragická smrt staršího bratra, kterou si klade za vinu. Své emoce utápí v metalové hudbě a sní o kariéře rockové hvězdy.

Příběh dojemného a místy komediálního dramatu začíná v roce 1970, kdy se narodila nejen hlavní hrdinka Hera Karlsdóttir, ale i heavy metalová hudba! Právě tehdy totiž vyšla první deska skupiny Black Sabbath, která to celé odstartovala. Její radostné a bezstarostné dětství na islandské farmě ale náhle skončí, když se Hera stane svědkem tragické nehody, při níž zahyne její bratr, velký fanoušek metalu. Zatímco se její rodiče pokoušejí uniknout vlastnímu pocitu viny i zármutku, Hera se noří hlouběji do světa black metalu, který objeví v nedotčeném pokoji mrtvého bratra. Převezme bratrovu image a v hudbě i svých snech hledá nejen útěchu a útočiště, ale také způsob, jak vyjádřit nejniternější emoce. (Cinemax, upraveno)

cover2

Filmu bude předcházet krátký úvod o islandské metalové scéně. ÚVOD PRO NEMOC ZRUŠEN.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Vstupenky rezervujte na www.evald.cz.

Akce se koná v rámci filmového projektu Skandinávského domu podpořeného Magistrátem hl. m. Prahy a ve spolupráci s produkční společností Mystery.

Zdroje obrázků: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/, https://fathersonholygore.files.wordpress.com/