Promítání: HEIMA

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci festivalu Dny Severu 2016 kultovní islandský hudební film

HEIMA (2007, Island, 94 min)

Režie: Dean DeBlois
Hrají: Sigur Rós, Jón Þór Birgisson, Georg Holm, Kjartan Sveinsson

Stránka filmu na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/235606-sigur-ros-heima/ (85%)

Vizuálně ohromující záznam tour kapely Sigur Rós po domovském Islandu.

Sigur Rós je pravděpodobně mezinárodně nejslavnější islandská kapela, zároveň je ale považována za neoddělitelně spjatou právě s domovským ostrovem a jeho dramatickou krajinou a úzce propletenou společností. Po návratu domů z dlouhého turné v roce 2006 se tato islandská kapela rozhodla zahrát řadu volně přístupných, většinou neohlášených koncertů. Hrála pro různě velké skupiny diváků všech věkových skupin, ve vesnických kulturních sálech, na společenských večírcích, v hlubokých údolích a širokých polích, v opuštěné rybárně a v ekologickém protestním táboře. Kontrast skromných a majestátních prostředí dokonale doplňuje zvukovou paletu kapely, známé pro skladby kombinující tichá rozjímání a extatická, bouřlivá vyvrcholení. Snímek Heima vám představí Island, tak, jak ho neznáte, vyjádřený hudbou. (oficiální text distributora, upraveno)

extras4

Filmu bude předcházet krátký úvod o skupině Sigur Rós.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Vstupenky rezervujte na www.evald.cz.

Akce se koná v rámci filmového projektu Skandinávského domu podpořeného Magistrátem hl. m. Prahy a ve spolupráci s Big Dipper Productions.

Zdroje obrázků: https://i.jeded.com, http://sigurros.s3.amazonaws.com