Pride Cinema 2020: Dokud se tančí

Workshopy, besedy, výstavy – ale především projekce filmů! To je Pride Cinema, zbrusu nové festivalové místo 10. ročníku festivalu Prague Pride.

Zajímá vás, jaká je současná situace LGBTQ+ komunity v Gruzii? Více se o téhle krásné zemi můžete dozvědět na online debatě Ryana z Movie Barf se zástupkyní Tbilisi Pride. Tématem bude také švédsko-gruzínské drama a hit Mezipater Dokud se tančí, které právě teď běží v kinech a které se následně bude promítat!

Projekce: DOKUD SE TANČÍ (And Then We Danced)
Gruzie, Švédsko, Francie / 2019 / režie Levan Akin
Tanec je Merabovou jedinou vášní. Místo v hlavním souboru tělesa gruzínského národního tance navíc v chudé a konzervativní zemi představuje možnost zajištění a dveře do svobodnějšího světa. Jenže úspěch neznamená jen neustávající dřinu, ale i nemožnost odhalit pravé city, pokud jdou proti ideálu, že pár tvoří muž a žena. Vše se pro Meraba začíná komplikovat, když se v souboru objeví talentovaný nováček Irakli. Vzájemná řevnivost ale brzy přeroste v blízkost, která navzdory očekávání okolí dovede mladého chlapce k sebeuvědomění, osvobození a skutečnému sebevyjádření.

Vstupné dobrovolné, více informací zde