Ponrepo dětem: Paw aneb Chlapec dvou světů

Ponrepo dětem uvede pozoruhodný dánský film pro děti Paw aneb Chlapec dvou světů, na jehož promítání naváže půlhodinová dílna s dánskými dětskými knihami.

PAW ANEB CHLAPEC DVOU SVĚTŮ (Paw, Dánsko, 1959, 90 min)

Dvanáctiletý chlapec jménem Paw připlouvá po smrti rodičů z Karibiku k tetě do Dánska. Kvůli barvě své kůže se ale stává terčem šikany. Uteče proto do lesů, kde potkává Švéda Anderse, s nímž se spřátelí. Poté co je ale Anders zatčen za pytlačení, Paw putuje do sirotčince. Ani tady se mu nelíbí, a tak odtud uprchne na ostrov, kde je jeho jedinou společností lišče a další zvířata.

Snímek byl nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film a posbíral hned několik festivalových cen, zejména v Cannes a v Benátkách. Jedná se o volnou adaptaci stejnojmenné knihy dánského spisovatele Torryho Gredstedse a zároveň také o první dánský film tematizující rasismus.

Film je určen dětem od šesti let a bude promítnut v dabovaném českém znění.

Vstupné: 80 Kč (dospělí), 60 Kč (děti)
Více o vstupném: http://nfa.cz/cz/kino-ponrepo/vstupenky-a-clenstvi

Akci pořádají Skandinávský dům, Národní filmový archiv a Bio Ponrepo, a to jako doprovodný program k festivalu Týden dánské literatury. Za podporu děkujeme Ministerstvu kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a Dánskému uměleckému fondu.