Podzimní turné kodaňské kapely Luboš Soukup Quartet

Moderní jazzový projekt Luboš Soukup Quartet, který vznikl v roce 2012 v Kodani, zavítá již po několikáté do České republiky. Kapela má na programu 6 koncertů v pěti českých městech. Hudebníci budou prezentovat skladby ze své nejnovější studiové desky, kterou vydávají tento podzim. Na koncertech zazní i kompozice ze dvou starších desek.

Lídrem kapely a autorem všech skladeb je saxofonista Luboš Soukup, který letos obdržel cenu Objev roku od Dánské hudební společnosti. Soukup studoval na třech evropských hudebních školách, včetně jazzové konzervatoře v Praze a hudební akademie v Kodani. Během svých studií v zahraničí se nadchl pro skandinávskou hudební tradici a usadil se v Dánsku. Poslední roky se intenzivně věnuje komponování, a to nejen pro své projekty. V současné době také učí saxofon a na HAMU v Praze.

Vedle českého saxofonisty v projektu působí německý pianista Christian Pabst, který do Soukupových kompozic vnáší jemnost a lyričnost, a dánský bubeník Morten Hæsum, který je známý svým neotřelým, vysoce interaktivním způsobem hraní. Kapelu na turné doprovodí slovenský basista Rastislav Uhrík, který je jazzovým fanouškům znám například z projektu Vertigo.

Křest desky „Země“, kterou kvartet natočil se speciálním hostem kytaristou Lionelem Louekem proběhne v neděli 3. prosince 2017 v 21 hod. v Praze v Jazz Docku. Lionela Louekeho pro tento večer zastoupí výjimečný český kytarista David Dorůžka.

Facebookový link koncertu: https://www.facebook.com/events/119196762090139/

Více informací na webové stránce http://lubossoukup.com/cs nebo na facebooku https://www.facebook.com/lubossoukup.fanpage/.

PŘEHLED KONCERTŮ
02/12/17 U Bílýho Černocha, Česká Lípa
03/12/17 Jazz Dock, Praha – KŘEST NOVÉ DESKY s hostem kytaristou Davidem Dorůžkou
04/12/17 Studio 1, Český rozhlas, Ostrava
05/12/17 MusicLab, Brno
06/12/17 Klub Art, Opava
07/12/17 U Malého Glena, Praha

ČLENOVÉ KAPELY
Luboš Soukup – saxofony
Christian Pabst – klavír
Rastislav Uhrík – kontrabas
Morten Hæsum – bicí