OBJEV ŠVÉDSKO – VÝSTAVA ŠVÉDSKÉHO UMĚNÍ A DESIGNU

Švédský bytový design, moderní výtvarné umění a fotografie. Koncert švédského tria Strulgattu&Meierkord a přednáška stockholmského architektonického studia Strategisk Arkitektur.

Výstava Objev Švédsko je pořádaná ve spolupráci s největším skandinávským veletrhem bytového designu FORMEX. Expozici tradičního a moderního švédského bytového designu, současného výtvarného umění, fotografie a grafiky doplňují knihy o švédském životním stylu, designu a životním prostředí. V čase adventu můžete ochutnat tradiční vánoční švédské speciality a svařené víno glögg.

Díky společnosti SCANDIUM můžete poznat tradiční švédský nábytek. Představíme slavného návrháře Olle Eksella, jeho odkaz si můžete odnést domů v podobě plakátu nebo tácu a obdivovat můžete aktuální bytový design manufaktur i velkých tradičních švédských firem jako ERNST, GUSTAVSBERG,FORMgatan, GLOBEN lightning a také výrobky firmy Terve.

Prožijte s námi adventní čas, poznejte odkaz Sv. Lucie, nositelky světla, a naučte se šafránové těsto na přípravu lussekatter, přivoňte ke skořicovým kanelbullar a připijte na zdraví tradičním svařeným vánočním vínem glögg. Věříme, že vás naše výstava k návštěvě Švédska určitě přesvědčí. Veselé Vánoce! God jul!

DOPROVODNÝ PROGRAM

Pátek 29. 11. ve 20.00
Koncert švédské skupiny Strulgattu&Meierkord
Klub Galerie Rytířská 31
Mix synth music s melancholickou atmosférou švédského severu. Trio vystupující v maskách a bude doprovázeno filmovou projekcí! Opravdový originální zážitek!

Pátek 29. 11. v 11.00 a v 17.00
Architektonická přednáška Michaela Absalonsena z předního stockholmského studia Strategisk Arkitektur
doplněno obrazovou projekcí

Středa 4. 12. v 18.00
Přednáška Zdeňka Lyčky Vasův běh a Běh vikingů

– vytrvalostní závody na lyžích a na bruslích ve Švédsku

www.objev-svedsko.cz