Norský literární salón s Rogerem Pihlem

Je možné, že se vám v nemocnici zalíbí natolik, že se vám nebude chtít se vrátit domů? Souvisí nějak skořicové švýcarky a holubice? A jaká skrývá nemocnice tajemství?

Současná norská literatura není jen detektivka a Jo Nesbø. Na norském literárním salónu zabrousíme do témat, jako je humor nebo ekoterorismus, a doporučíme i knihy pro děti a náctileté.

Nejen, že se v Knihovně Jiřího Mahena setkáme nad tipy toho nejlepšího ze současné norské literatury, již tradičně přivítáme i vzácného hosta. Naše pozvání do literární debaty přijal norský humoristický spisovatel, vášnivý fotograf a milovník koček Roger Pihl. Budeme si povídat o jeho humorném románu Muž, který se nechtěl vrátit domů, úsměvné próze o jednom nemocničním pacientovi, podivných nehodách i náhodách, o samotě i přátelství.

Vstup volný

ROGER PIHL (*1954) je norský spisovatel a redaktor Tigerforlaget, imprintu nakladatelského domu Aschehoug. Než se začal vážněji věnovat psaní, založil a vedl reklamní agenturu, softwarovou společnost a institut pro výzkum trhu. Je autorem řady odborných článků a knih a několika beletristických děl, přičemž s románem Muž, který se nechtěl vrátit domů (Mannen som ikke ville hjem, 2014; česky v překladu Ivy Voráčkové vydal Plus 2018) se prosadil i v zahraničí. Zabývá se také geografií, vášnivě rád fotí a bezhlavě miluje čtyřnohé kočky.

Akce se koná v rámci festivalu Týdny norské literatury, který pořádají Skandinávský dům a Velvyslanectví Norského království. Návštěvu Rogera Pihla v ČR podpořila literární agentura NORLA.

Foto Roger Pihl © archiv autora