Norsko-finské duo Naive Man Company vystoupí se show Prospero v Praze

V holešovickém divadle Jatka78 bude mít začátkem dubna světovou premiéru inscenace Prospero, show pro celou rodinu s prvky nového cirkusu. Představení vzniká na motivy hry Bouře Williama Shakespeara. Autoři slibují, že v jejich pojetí dílu světového dramatika porozumí i malé děti.

 Na scéně se objeví Jiří Kohout, herec a člen Cirku La Putyka, a finská akrobatka Milla Lahtinen. Společně na dva dny promění Jatka78 ve svět kouzel, zábavy a nového cirkusu. Počet postav Shakespearovy Bouře autoři redukují na dvě, kouzelníka Prospera a jeho dceru Mirandu.

Nejnovější světovou premiéru na Jatka78 přiváží čerstvě vzniklé uskupení Naïve Man Company, které založili vůdčí osobnosti severského nového cirkusu, Fin Maksim Komaro a Nor Sverre Waage. Projekt se chce zaměřit na díla slavných dramatiků a spisovatelů. Hlavním cílem je pojmout je tak, aby byla srozumitelná všem. Prospero je debutem tohoto kreativního dua a pro holešovickou scénu jsou naplánována pouze dvě uvedení.

Na premiéru 7. dubna, která začíná netradičně v 18.30, naváže 8. dubna v 15.00 první a jediná repríza. V rámci premiéry proběhne také slavnostní zahájení denního provozu nové kavárny v prostoru Jatek78. Kavárna bude otevřená od 7. dubna každý den od 10 hodin.