Norsko-dánský dokumentární film V kožešině na festivalu Zvířata jsou taky lidi

V pořadí druhý ročník festivalu Zvířata jsou taky lidi volně navazuje na úvodní ročník, který proběhl v roce 2014. Opět se bude konat v pražském kině Atlas. Diváci se tentokrát mohou těšit na jeho rozšíření do dvou sálů ve kterých se uskuteční celkem 12 projekcí.

Uvedené filmy jsou tematicky různorodé, všechny ale studují vztah člověka ke zvířatům a životnímu prostředí, souvislosti se stravováním a zdravím, život zvířat v divoké přírodě i v lidském zajetí a cesty jak žít, abychom se nepodíleli na jejich utrpení.

V kožešině (Pels)
Sobota 12. 11., 20:30 – Kino Atlas, Velký sál
Norsko/Dánsko, 2014, 57 min. Režie: Ola Waagen
ČSFD: 88 %

Aktivisté se už léta snaží ukazovat pravou tvář kožešinového průmyslu. Byli na stovkách farem, zveřejnili pořízené záběry, veřejnost byla pobouřena, ale PR farmářů vždycky politiky i novináře ukolébalo a nic se nezměnilo. Nový aktivista se proto pokusí stát chovatelem kožešinových zvířat. Je přijat a průmysl jej brzy bere jako jednoho z nich. Výcvik potají filmuje skrytou kamerou. Film V kožešině otřásl celou Skandinávií a získal hlavní cenu na norském festivalu dokumentárních filmů.

Vstupenky na www.kinoatlas.cz

Kompletní program festivalu Zvířata jsou taky lidi na http://zviratajsoutakylidi.cz