Noc s Ibsenem

Kde:  Buranteatr (Kounicova 22, Brno) a Divadlo v Dlouhé (Dlouhá 39, Praha)

Kdy22.04.2015 – 19:0025.04.2015 – 19:00

Skandinávský dům, Buranteatr a Divadlo v Dlouhé srdečně zvou na divadelní večer Noc s Ibsenem.

Akce se koná v Praze a v Brně:
ST  22. 4. 19:00 Buranteatr (Kounicova 22, Brno)
SO 25. 4. 19:00 Divadlo v Dlouhé (Dlouhá 39, Praha)

Pokud by se přihodilo neštěstí, okamžitě mi telegrafujte!

U příležitosti vydání českého překladu Ibsenova životopisu Henrik Ibsen. Člověk a maska v nakladatelství Karolinum přijede do České republiky její autor norský spisovatel Ivo de Figueiredo. Dva divadelní večery v Brně a v Praze nabídnou ibsenovskou koláž složenou z úryvků z inscenací, čtení z publikace, rozhovoru s autorem i zábavný kvíz o knihu s autorovým podpisem.

„Vyhublou tvář pobledlou, jak omítnutou gypsem
za černý vous schovával marně Henrik Ibsen“

(vzpomínka Bjørnstjerne Bjørnsona z dob studií)

Vstupné: 100/50* Kč (Brno); 160/100* Kč (Praha)
Rezervace vstupenek na
www.buranteatr.cz a www.divadlovdlouhe.cz

* Zvýhodněné vstupné platí pro studenty, seniory a členy Skandinávského domu. Slevu získáte při zakoupení vstupenek na pokladně divadel po prokázání se příslušným dokladem.
Ivo de Figueiredo: Henrik Ibsen. Člověk a maska
Kniha norského historika Iva de Figueireda je nejnovější publikací o životě a díle světoznámého dramatika Henrika Ibsena. Tento autor je českému čtenáři znám především jako zakladatel realistického společenského dramatu, publikovaná biografie ale reflektuje jeho dramatické i básnické dílo a jeho život v širším evropském kontextu. Český překlad vyplňuje mezeru, která je odborníkům už delší dobu patrná. Kniha čtenářům z řad teatrologů, divadelních profesionálů, studentů, ale i široké veřejnosti poskytuje čtivé a kvalitní zpracování informací o životě dramatika, jehož hry jsou na českých jevištích uváděny s neklesající intenzitou.

Publikaci bude možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu 430 Kč (běžná prodejní cena 530 Kč).

Akce se koná s podporou literární agentury Norla, Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Magistrátu města Brna a ve spolupráci s nakladatelstvím Karolinum.