Noc literatury 2017

Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu a zajímavé prostory prostřednictvím série veřejných čtení.

Letos se bude akce konat v pražských čtvrtích Nusle a Michle. Čtení každoročně probíhají paralelně na všech místech od 18.00 do 23.00, začátky jsou vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 22.30. Místa jsou situována blízko u sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet.

Noci literatury se zúčastní také tři severští autoři:

Alen Mešković – Dánsko – Ukulele Jam – Tramvaj Modrák (okružní jízda)
Frida Nilsson – Švédsko – Piráti z Ledového moře – Plynárenské muzeum
Selma Lønning Aarø – Norsko – Už budu! – Cirqueon

S těmito a ještě třemi dalšími severskými autory máte možnost se setkat ještě na navazujícím veletrhu Svět knihy Praha a tradiční besedě Skandinávského domu Severský literární večer, která se uskuteční v pátek 12. 5. od 19 h v Lapidáriu Národního muzea.

Kompletní program pražské Noci literatury včetně mapy míst, kde se bude číst, najdete zde: www.nocliteratury.cz

Akci organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Odehrává se nejen v Praze, ale také na pobočkách Českých center v zahraničí a ve spolupráci se Svazem knihovníků také v dalších městech České republiky.