Nejkrásnější treky Skandinávie

Skandinávský dům vás srdečně zve na přednášku Harriho Ahonena, finského dobrodruha a fotografa, který představí skandinávskou kulturu pěší turistiky.

Tisíce kilometrů severskou pustinou, prastaré lesy, prudké svahy, rozsáhlé močály a krásné hory… Nejenže si prohlédnete fotografie ohromující přírody, které se jistě stanou podnětem následovat ručičku kompasu „směr sever“, ale také se dozvíte mnohé o značených cestách, brodění řek, systému turistických chat ve Finsku, Norsku a Švédsku, i řadu dalších praktických informací, tentokrát ze zkušeností samotného Seveřana.

Harri Ahonen je také autorem tří knih na toto téma. První dvě, v nichž se zabývá trasami v severní a střední Skandinávii, zatím vyšly ve Finsku a příští jaro se chystá jejich vydání i v Německu. Třetí kniha bude ve Finsku uvedena v dubnu 2017 a je zaměřena na trasy při pobřeží severního Norska.

Přednáška bude probíhat v angličtině.

Vstupné dobrovolné

vaelluspaiva_039avaellus-vareissa_04avaelluspaiva_017avaellus-vareissa_18avaellus-vareissa_21a9789513178895_frontcover_final_medium9789513186548_frontcover_final_medium

Obrázky – autor/zdroj: Harri Ahonen, kirja.fi

Akce se koná ve spolupráci s kampaní #ReadNordic a za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.