Napínavá severská literatura

Nakladatelství Metafora pro vás vybírá to nejlepší ze severské krimi.
Co si přečíst?

Camilla Läckberg: ZLATÁ KLEC
První z dvojice napínavých thrillerů vynikající švédské autorky Camilly Läckberg s hlavní hrdinkou Faye, ženou, jejímž životním krédem je pomsta. Faye pomohla svému muži k úspěchu i majetku, ale on ji zradil a opustil. Dá se něco takového odpustit?

Carin Gerhardsen: NÁLEDÍ
… když všechno přikryl sníh
Milenci udržující mimomanželský poměr jedou autem na odlehlé místo. Mladou ženu v nesnázích nečekaně sveze neznámý muž. Někdo se příliš rychle řítí po zasněžené silnici. Všichni projedou kolem stejné skalní strže. Jen jeden z nich ale nechá někoho zemřít. Strhující thriller úspěšné švédské autorky s myslí ostrou jako břitva, nominovaný na nejlepší detektivní román roku, plný intrik a naprosto nečekaných zvratů. Autorka se proslavila tzv. Hammarbyjskou sérií.

Anna Ekberg: OCEJCHOVANÁ
Ocejchovaná je napínavý thriller o vraždě, jejíž stopy vedou z chladného Dánska až do africké Ugandy. Je to příběh o nespravedlnosti a odplatě, rodinných poutech a o tom, že člověk někdy nemá jinou možnost než vzít spravedlnost do vlastních rukou. A jako všechny romány Ekbergové i tenhle se čte jedním dechem.

Anna Bågstam: DÍVEJ SE, JAK ZEMŘE
Mladá policejní vyšetřovatelka Harriet se stěhuje ze Stockholmu do městečka na jihu Švédska, které důvěrně zná z dětství. Hned první den zde ale dojde k vraždě, vzápětí Harriet najde další oběť a je vtažena do vyšetřování spletitého případu. První díl nové krimi série se sympaticky nedokonalou hrdinkou typu Bridget Jonesové uhání svižným tempem k překvapivému rozuzlení.

Yrsa Sigurdardóttir: KATARZE
Třetí díl série Freyja & Huldar královny islandské krimi…
Detektiv Huldar a dětská psycholožka Freyja musí zastavit nemilosrdného vraha, který chce jediné: aby jeho oběti trpěly a litovaly. Geniálně napínavý příběh o síle sociálních sítí a temné stránce mezilidských vztahů vás donutí se zamyslet, za co jste se kdy měli omluvit.