Minna Lindgrenová v Praze – autogramiáda

Srdečně zveme na autogramiádu úspěšné finské autorky Minny Lindgrenové, jejíž kniha Babičky: Mrtvý kuchař zaznamenala velký úspěch i u nás. Autorka přijede do Prahy představit druhý díl úsměvné detektivní trilogie o obyvatelích soukromého domova důchodců Podzimní háj nazvaný Babičky: Na útěku a nově vycházející audioknihu. Nenechejte si ujít odpolední autogramiádu v knihkupectví Kosmas a večerní besedu od v klubu Era svět.

Autogramiáda se koná v pražském knihkupectví Kosmas, Perlová 3, od 16.00 do 16.30. Večerní beseda proběhne od 18.30 v pražském klubu Era Svět, Jungmannovo nám. 767.

Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová (nar. 1963) je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj (Ehtoolehto). Všechny tři ve Finsku vydané díly se dostaly na žebříček bestsellerů. Druhý díl byl roku 2015 nominován na prestižní Runebergovu cenu. Kromě této detektivní série píše Minna Lindgrenová knihy a sloupky o hudbě, v roce 2005 jí vyšel životopis finského skladatele a dirigenta Leifa Segerstama.

mrtvý kuchař

Návštěva autorky v Praze probíhá v rámci literární kampaně #ReadNordic. Akce pořádá Finské velvyslanectví v Praze, Skandinávský dům, nakladatelství XYZ a knihkupectví Kosmas. Finský měsíc #ReadNordic podpořil Severský kulturní fond, Finské předsednictví v Severské radě ministrů a společnosti Tieto Czech, Nokian Tyres, Škoda Transportation a YIT.

Obrázek – zdroj: nakladatelství XYZ, foto © Stefan Bremer.