Miniturné finského dua Seuora

Country zdaleka nemusí být jen z Nashvillu a od vkročení alternativní country na hudební  scénu už také uběhlo pár desítek let. Před dvěma lety vznikla virtuální platforma zastřešující to nejtemnější a nejzajímavější nejen z alt country. Death Roots Syndicate se zaměřuje na pochmurnější podobu folku, blues, country a bluegrassu, vycházející z tradic amerického kontinentu, prolezlou pachem šantánů, zapadlých špeluněk i krchova.

A právě ze stáje Death Roots Syndicate vyrážejí na podzimní turné dvě kapely z odlišných kontinentů – Black Claw z Vancouveru a finská Seuora, které se v rámci své evropské šňůry zastaví v novém bratislavském pubu v historickém domě ze 13. století Black Well,  nedávno otevřeném kulturním prostoru Platforma Troppau v Opavě a pražském klubu Buben.

O neveselých stránkách lidského bytí i hororových historkách s notnou dávkou slovanské
melancholie vypráví finská Seuora, v současné době duo kytaristy a zpěváka Reverenda
Funguse a Johnnyho “Jugse” Backwatera na basu a perkuse.  Tak trochu jiný blues band, kombinující elementy zašlé slávy kabaretů, death blues a evropského noir-folku, pochází z Jyväskylä, neblaze proslulého studentského města s vysokou nezaměstnaností a čilým zločineckým podhoubím. O inspiraci proto nemá Seuora nouzi. Za tři roky trvání má kapela na kontě dlouhohrající desku The OddBeats, EP The Electric Chair Cabaret a několik bizarních nahrávek a singlů.

Program turné Black Claw (can) + Seuora (fin):

24. 10. 2015, Black Well, Bratislava
25. 10. 2015, Platzforma Troppau, Opava, 19:00
26. 10. 2015, Klub Buben, Praha, 20:30

https://seuora.bandcamp.com/