Lasse Matthiessen – Czech Tour 2015

Hudební tvorba Lasse Matthiessena v sobě spojuje přímočarost, nadčasovost a upřímnost Amerikou ovlivněného folku a indie, s delikátností, trpělivostí a krásou současné Skandinávské hudby.

Koncerty v ČR:
22. 11. 2015, 17:30, Dvůr Hradisko, Rožnov pod Radhoštěm
23. 11. 2015, 19:30, Dock, Ostrava
24. 11. 2015, 18:30, Jamm Club, Praha

Dynamický hlas Lasse Matthiessena, který se ladně pohybuje mezi intimitou a nezkrotnou silou, doplněný laskavou moudrostí a hlubokou až temnou krásou jeho textů, činí Lasseho jak s kapelou, tak bez ní, unikátní osobností současné nezávislé hudební sféry.

Dán, který se narodil a vyrůstal v Kodani, žijící v současné době v Berlíně, ne jen že svými koncerty v Německé celostátní televizi, kanálu ZDF, či vystupováním jako předskokan před Annou Calvi a dalšími velkými německými jmény jako jsou např. Clueso či Ingo Pohlmann přesvědčil a nadchnul publikum v celém Německu a Rakousku, ale také získal vynikající koncertní recenze a vynikající recenze alb od jedněch z největších německých médií jaké jsou Stern.de, Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit, Süddeutsche Zeitung apod. Poslední album Lasse Matthiessena bylo velmi pozitivně přijato v Německu a prezentováno v MTV, Stern.de (album týdne) a VIVA.

Lasse Matthiessen se narodil a byl vychován v Kodani, v Dánsku, kde mu jazzový klavír jeho otce zněl v uších. Hudba jej vždy doprovázela. Zavedla jej do nesčetného množství ulic a pódií po celém světě. Roky hledání jej ne jen propojily s mnohými hudebníky, ale také jej propojily s jeho vlastní tvorbou.

Lasse Matthiessen vydal 4 alba, koncertoval na turné v Německu, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norku a Dánsku. Vystupuje sólově, ale také společně s čtyřčlennou kapelou, která se skládá ze dvou kytar, kontrabasu, bicích a vokálů.

V rámci svého podzimní turné se Lasse Matthiessen v České republice představí hned na třech koncertech – 22. listopadu v Rožnově pod Radhoštěm (společně s předskokanem Christofferem Strandh ze Švédska), o den později v Ostravě, a 24. listopadu v pražském Jamm Clubu.

www.lassematthiessen.com
www.facebook.com/lassematthiessen
https://www.facebook.com/events/1656310024619917