Křest knihy Elin Cullhedové Euforie – román o Sylvii Plathové

Nakladatelství Argo a divadlo Studio Hrdinů srdečně zvou na křest románu švédské autorky Elin Cullhedové s názvem Euforie – román o Sylvii Plathové. Křest proběhne 12. října od 18:30 ve foyer Studia Hrdinů. Ukázky z knihy přečte herečka Pavlína Štorková. Vstup na křest je pro všechny volný. Od 20:00 se pak v divadle odehraje představení Manželka publikovaného básníka (autor Jan Horák), ve kterém Pavlína Štorková představuje básnířku Sylvii Plathovou.

Na tento večer můžete za zvýhodněnou cenu zakoupit knihu Euforie společně se vstupenkou na večerní představení Manželka publikovaného básníka. V předprodejní síti GoOut u reprízy Manželky publikovaného básníka dne 12. 10. vyberte prodejní kategorii s názvem Představení + kniha Euforie. Kniha pro vás pak bude připravená k vyzvednutí během křtu.

O knize:

Euforie je fiktivním záznamem posledního roku života Sylvie Plathové, končící dva měsíce před její smrtí. V první osobě vypráví o střetu intelektuálních potřeb s mateřskými povinnostmi, o lásce k dětem a životní potřebě psaní i o závislosti na manželovi, básníku Tedu Hughesovi, která ji ubíjí. Sylvia, „uvězněná“ ve venkovském domě a ve svém stále cizejším těle nesoucím nový život, prožívá se zničující silou lásku i žárlivost, euforii i zoufalství a přitom postupuje krok za krokem po cestě, jejíž konec je všeobecně známý. V Euforii ho však nenajdete. Je to román oslavující Sylvii živoucí, vášnivou a tvůrčí.

Elin Cullhedová stvořila naprosto přesvědčivý literární hlas – výsledkem je strhující román, v němž se mnozí poznají a nikoho nenechá chladným.

Kniha získala hlavní švédskou literární cenu – Augustovu cena za beletrii 2021.

Více informací naleznete na Facebooku nebo na stránkách Studia Hrdinů.