Křest knihy Dějiny Skandinávie

Metropolitní univerzita Praha, Nakladatelství Triton a Skandinávský dům srdečně zvou do kavárny knihkupectví Academia na pražském Václavském náměstí na uvedení nové knihy Dějiny Skandinávie. Knihu představí autor prof. Ivo T. Budil a zástupci výše uvedených institucí. Akce proběhne ve čtvrtek 27. dubna od 17 hodin.

Dějiny Skandinávie pojednávají historii této specifické části evropského kontinentu od konce poslední doby ledové až po počátek jednadvacátého století. Čtenář se seznámí s nejdůležitějšími historickými událostmi a osobnostmi, které sehrály klíčovou úlohu při formování severské společnosti a kultury, a získá také základní informace o politickém, sociálním, kulturním a ekonomickém vývoji severní Evropy. Zvláštní pozornost je věnována rovněž postavení skandinávských zemí v hierarchii světového systému a jejich interakci s jinými regiony Starého světa. Obsáhlá mezioborově zaměřená publikace je určena pro všechny zájemce z řad širší veřejnosti a odborných kruhů o dějiny a kulturní, politický, sociální a hospodářský život Dánska, Norska, Švédska a Finska.

Ivo T. Budil je český antropolog a vysokoškolský pedagog. Zabývá se problematikou dějin antropologického myšlení a vztahy mezi západní civilizaci a zámořskými společnostmi v širším historickém a intelektuálním kontextu. Je mj. autorem oceňovaných knih Triumf rasismu (2015), Úsvit rasismu (2013) a Za obzor Západu (2007).

Projekt Severská literatura v srdci Evropy podpořilo Ministerstvo kultury ČR. Za podporu děkujeme.

Anotace knihy, obrázek – zdroj: kosmas.cz