Koncerty dánského písničkáře Lasseho Matthiessena

Lasse Matthiessen je dánský písničkář žijící střídavě v Berlíně a v Kodani. Jeho hudební tvorba v sobě spojuje přímočarost, nadčasovost a upřímnost amerického folku se skandinávskou melancholií. Dynamický hlas Lasse Matthiessena v sobě nese křehkost i divokost,texty zase odráží stav duše i životní zkušenosti. Možná i proto bývá srovnáván s Nickem Drakem a Bobem Dylanem. Přesto ale zůstává svůj.

V Německu již dávno není neznámým jménem. Nejen že záznam jeho koncertu odvysílala německá ZDF, ale do povědomí hudebního publika pronikl i jako předskokan anglické zpěvačky Anny Calvi a řady dalších. Lasse Matthiessen vydal čtyři alba, která získala pozitivní ohlasy ve významných německých médiích i na mezinárodní scéně (z těch nejvýznamnějších jmenujme třeba hudební časopis Rolling Stone. Odehrál desítky koncertů po celé Evropě, loni na podzim se poprvé představil i českému publiku. Zatím jeho poslední nahrávka Wildfires byla zvolena albem týdne televizní stanice MTV. V současné době pilně pracuje na nové desce.

Lasse Matthiessen se v rámci svého předjarního turné zastaví poslední únorový týden hned na pěti místech – v Brně, v Praze, v Olomouci, v Rožnově pod Radhoštěm a ve Valašském Meziříčí. Pokud máte rádi melancholické písničkářství s přemýšlivými texty, nenechte si Lasseho koncert ujít.

Lasse Matthiessen (dk)
24. 2. Brno, Místogalerie Skleněná louka, 20:00
25. 2. Praha, RYBANARUBY, 20:00
26. 2. Olomouc, Té & Café Kratochvíle, 20: 00
27. 2. Rožnov pod Radhoštěm, Dvůr Hradisko, 18:00
28. 2. Valašské Meziříčí, Schlauttauerova kavárna, 17:00