Kdo se bojí Ibsena? Divadelní večer s Paní z moře

Skandinávský dům a Národní divadlo Brno v rámci projektu Divadelní večery aneb Kdo se bojí…? uvádějí doprovodnou akci k představení Paní z moře. S dílem norského dramatika Henrika Ibsena a jeho symbolistní hrou Paní z moře seznámí zájemce nordistka a teatroložka Karolína Stehlíková. Účastníky lektorského úvodu čeká po představení bonus v podobě komentované prohlídky scény. Úvod začíná v 18:30 na Malé scéně Národního divadla, představení ve velkém sále od 19:00.

Něžně-brutální thriller intenzivní lásky, překvapivých nálezů a nenávratných ztrát.

Ellida Wangelová je nevšedně půvabná žena, kolem níž rozviřuje skandinávský klasik věčně fascinující, mysteriózní drama o víře, naději a citu. Na půdě pěti dějství, v pomezí domněle všední reality a křehce imaginativního snu, se skrývá divadelní klenot, jenž se na jeviště Národního divadla Brno vrací po více než sedmdesáti letech. V režii uměleckého šéfa činohry NdB Martina Františáka a s Evou Novotnou v hlavní roli. Více o představení

Vstupenky na představení zakoupíte v předprodeji; úvod zdarma.

Divadelní večery aneb Kdo se bojí…?

Ve spolupráci s vybranými divadly uvádějícími texty skandinávských autorů zahajuje v letošním roce Skandinávský dům cyklus tzv. Severských  divadelních večerů. Rádi bychom divákům umožnili hlubší seznámení se severskou dramatikou, která sice není tak populární jako severské detektivky, ale umí být obdobně nakažlivá. Nebojte se s námi vyrazit po české severské divadelní stopě! Nevšední horizonty a vhledy do severské krajiny zajištěny. Běžky netřeba.

Půjde o komentovaná divadelní představení, která sestávají z lektorského úvodu před představením a různé podoby nabývající besedy či sdílení společných dojmů ze zhlédnutého představení. Úvod zprostředkuje informace o autorovi, hraném textu a širším kontextu hry, případně zorientuje diváky v inscenační tradici (u známějších, opakovaně uváděných dramatických textů). Po představení následuje možnost se nad inscenací společně zamyslet. Divadelní večery se budou konat v prostorách pražských a brněnských divadel a to podle aktuálního výběru titulů 2-4x ročně.

Foto: NdB