Žádnou paniku na Titaniku!
Skandinávský dům a brněnské Divadlo Polárka pořádají v rámci festivalu Děti, čtete?! doprovodnou akci k představení Gorila a já, a to rodinnou pátrací hru po stopách knih švédské spisovatelky Fridy Nilsson.
Po některém z představení (představení začínají v 10:30 a v 15:30; stezka bude dostupná od 11:40 do 13 hodin a poté od 16:40 do 18 hodin) se můžete vydat na dobrodružnou stezku losa a poznat literární předlohu představení Gorila a já i další knížky Fridy Nilsson vydané v překladu Violy Somogyi nakladatelstvím Portál v češtině (Piráti z Ledového moře, Vránova neobyčejná dobrodružství, Ve škole se dějou věci!, Poněkud zvláštní kůň, Léto s Hedvikou).
Stezku je možné si projít vlastním tempem, ať už svižným, či naopak ležérně losím. Knihy si prolistujete, vyluštíte úkol a poté je přenecháte dalším pátračům. Na všechny úspěšné losí stopaře čeká drobná odměna.
Vstup na stezku je zdarma, bez nutnosti registrace.
Harmonogram celého dne viz https://divadlopolarka.cz/festiva-deti-ctete.
O představení Gorila a já
Když mi bylo devět, adoptovala mě gorila.
Jednoho dne si to do děcáku přiharasí polorozbité Volvo a vystoupí z něj… gorila. Malou Jonnu si odsud odveze k sobě domů – na skládku. Žere Gorila děti? A jak má vlastně vypadat správná maminka?
Příběh o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. O tom, že za paznehty a opičím šklebem se dost možná skrývá láskyplné srdce. O ostychu, strachu, důvěře a o tom, že sběrný dvůr může být ten nejlepší domov na světě. A když o ten domov náhodou přijdete, pořád ještě existuje jedno místo, kam se dá jít. Kde to je? Přece tam, kde na vás někdo čeká.
Určeno pro diváky od 6 let
Autor: Frida Nilsson
Režie: Lucie Ferenzová
Překlad: Viola Somogyi
Scénář a dramaturgie: Karolina Ondrová
Scénografie: Jana Hauskrechtová
Hudba: Markéta Ptáčníková
Délka představení: 70 minut bez přestávky
Více informací včetně vstupenek naleznete na stránkách divadla.
Divadelní večery aneb Kdo se bojí…?
Ve spolupráci s vybranými divadly uvádějícími texty skandinávských autorů zahájil Skandinávský dům v roce 2017 cyklus Severských divadelních večerů. Divákům umožňujeme hlubší seznámení se severskou dramatikou, která sice není tak populární jako severské detektivky, ale umí být obdobně nakažlivá. Nebojte se s námi vyrazit po české severské divadelní stopě! Nevšední horizonty a vhledy do severské krajiny zajištěny. Běžky netřeba.
Severské divadelní večery probíhají v rámci celoročního literárního projektu Skandinávského domu za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a statutárního města Brna.