Kdo se bojí Astrid? Severské divadelní odpoledne s Ronjou, dcerou loupežníka

Skandinávský dům a Studio DAMÚZA uvádějí doprovodnou akci k představení Ronja, dcera loupežníka v neděli 17. října 2021 od 15 hodin. Po představení bude pro malé i velké diváky připravena naučná stezka o spisovatelce Astrid Lindgren.

Stezka se bude skládat z několika stanovišť, na kterých se budete moci hravou formou seznámit s různými díly Astrid Lindgren a stejně tak i s důležitými kapitolami autorčina života a tématy, jimž se věnovala. Stanoviště budou převážně samostatná a každé z nich bude zahrnovat drobný úkol. Na konci na vás bude čekat malá odměna. Projití celé stezky zabere maximálně půl hodiny.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Ronja, dcera loupežníka švédské autorky Astrid Lindgren patří ke klasickým dílům světové literatury pro děti. Je to jeden z mála dětských příběhů, ve kterém je hlavní hrdinkou a hybatelem dění dívka. Vypráví o rodícím se přátelství Ronji a Birka, dětí náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů Mattisovců a Borkovců. Kvůli stupňující se nesnášenlivosti svých otců opustí děti domovy a odejdou spolu žít do divoké lesní přírody, obývané nelítostnými větrnicemi, mámivými bludičkami, skřítky šedivíky a čumbrky. Je to ale také příběh Ronji a jejího otce Mattise, příběh o lásce otce a dcery, o konfliktech, zavržení a odpuštění, příběh dvou generací, který přináší poselství, že dětští hrdinové dokáží svými činy změnit nefunkční svět dospělých k lepšímu.

Inscenace kombinuje principy činoherního a loutkového divadla a nového cirkusu za doprovodu živé hudby a navazuje na předchozí úspěšný projekt Studia DAMÚZA a režiséra Filipa Jeviče Bajaja aneb Hledá se hrdina!, který získal řadu prestižních ocenění a zazářil na tuzemských loutkových festivalech.

Pro děti od 8 let a jejich rodiče.

Délka představení: 2 hodiny (včetně přestávky)

Vstupenky lze zakoupit na stránkách divadla.

Dramatizace: Filip Jevič
Režie: Filip Jevič
Scénografie a loutky: Kamil Bělohlávek
Hudba: Marek Bělohlávek
Hrají: Miroslava Bělohlávková, Richard Fiala, Adam Jarchovský, Marek Bělohlávek

Více informací na oficiálních stránkách Studia DAMÚZA.


Divadelní večery aneb Kdo se bojí…?

Ve spolupráci s vybranými divadly uvádějícími texty skandinávských autorů zahájil Skandinávský dům v roce 2017 cyklus Severských divadelních večerů. Divákům umožňujeme hlubší seznámení se severskou dramatikou, která sice není tak populární jako severské detektivky, ale umí být obdobně nakažlivá. Nebojte se s námi vyrazit po české severské divadelní stopě! Nevšední horizonty a vhledy do severské krajiny zajištěny. Běžky netřeba.

Severské divadelní večery probíhají v rámci celoročního literárního projektu Skandinávského domu za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a statutárního města Brna.

Obrázky – zdroj: DAMÚZA