Kaspar C. Nielsen – Evropské jaro: scénické čtení a křest za účasti autora

KASPAR C. NIELSEN – EVROPSKÉ JARO (THE ARTIST IS PRESENT AGAIN)

Instalace scénického čtení u příležitosti slavnostního galakřtu knihy za účasti autora knihy Evropské jaro je groteskním a provokativním příběhem o svobodě, rovnosti a různých druzích společenství v blízké budoucnosti, která se zdá být nepředstavitelná, děsivá i svůdná zároveň.

,,Je to nechutný, sexistický a provokativní. Určitě to bude mít velký úspěch,“ konstatovala Elizabeth a pokračovala v jídle.

Kurátoři performativního ArtEventu: Kristýna Kosová a Adam Svozil
Účinkují: Jiří Vyorálek, Jana Plodková, Petra Bučková, Václav Vašák, Barbora Bočková a Vojtěch Vondřáček
Kde a kdy: Divadlo Na zábradlí – 30. května 2019 od 17.00 (vstup volný)
Po křtu následuje od 19.00 derniéra inscenace Dánská občanská válka 2018-24

Evropské jaro je kontroverzním líčením čtyř lidských osudů a stavu Evropy na počátku nového tisíciletí. Na dánském ostrově Lolland vybuduje řada mezinárodně uznávaných vědců novou společnost, jež má za úkol spojit nejidyličtější prvky starého světa s nejnovějšími technologickými výdobytky. Do této venkovské idylky se z Kodaně přestěhuje vysloužilý galerista Stig a jeho žena Elisabeth, která zde díky skvělým badatelským výsledkům v oblasti neurologie získá místo ve výzkumném týmu. Spolu s nimi odchází na ostrov i jejich anorektická dcera Emma, jež se ale po krátkém čase vydává do Afriky, aby pomohla postavit se na nohy tamní zcela nové paralelní společnosti, kterou dánská vláda deportovala do Mosambiku, kde pro ně vybudovala ze starých Mærsk-kontejnerů nové město. Román v překladu Lady Halounové vydává nakladatelství Kniha Zlín.