José González zahraje v Praze za doprovodu orchestru + SOUTĚŽ!

Argentinsko-švédský indie folkový hudebník José González a orchestr talentovaných hudebníků The String Theory se v lednu 2017 vydají na druhé společné evropské turné. Poprvé spolu koncertovali v roce 2011. Tehdy vyprodali sály po celém kontinentě a kritici z The Independent, El País, Dagens Nyheter a Hamburger Abendblatt pěli na jejich vystoupení ódy. Praha se koncertu těchto mimořádných umělců dočká 27. ledna, kdy zahrají na podiu Fora Karlín.

Vstupenky na stání i na sezení budou v předprodejích GoOut.cz a Ticketpro v cenovém rozmezí 839-1582 Kč (+ případné poplatky).

Soutěž o vstupenky na koncert byla ukončena. Šťastnou výherkyní se stala Veronika Wenigová.

O účinkujících
Od vydání svého třetího sólového alba Vestiges & Claws v únoru 2015 byl José González zcela zaneprázdněn hraním a vystupováním v Evropě, Severní a Jižní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu. Vystoupil mimo jiné i v proslulé Opeře v Sydney, Walt Disney Concert Hall v Los Angeles, The Beacon Theatre v New Yorku a The Cirkus ve Stockholmu.

I když je Vestiges & Claws svým způsobem comebackové album, González po celých sedm let od vydání své druhé sólové desky In Our Nature (debut Veneer vyšel v roce 2003 a dodnes se jej prodalo přes milión kusů) rozhodně nezahálel. Kromě dvou alb s Junip a neustálého koncertování – jak sólo, tak s kapelou, i s The String Theory v Evropě v roce 2011, se González účastnil nahrávání soundtracku k filmu Tajný život Waltera Mittyho a přispěl skvělou verzí ”This is How We Walk On The Moon” na charitativní kompilaci Red Hot + Arthur Russell. Jeho sólová verze skladby Junip ”Far Away” získala cenu “Best Song in A Game” na Spike Video Awards a časopis Rolling Stone jmenoval skladbu Junip “In Every Direction” Top 50 singlem roku 2010.

The String Theory je umělecký kolektiv, think tank, experimentální komorní orchestr se základnou v Berlíně a Göteborgu, který od roku 2007 prozkoumává hranice současné klasické hudby a divokého popu prostřednictvím společných workshopů, studiových nahrávek i koncertních vystoupení. The String Theory uplatňuje přístup aktivní účasti hudebníků, zkoumá nové způsoby interdisciplinární spolupráce s využitím výtvarného umění, nových performančních konceptů, se zapojením mezinárodních umělců.

Dirigent The String Theory, hudebník a skladatel PC Nackt (*1975) začal skládat baletní hudbu jako teenager a později studoval jazzovou kytaru a kompozici na Hochschule für Musik v Kolíně. V roce 2002 spoluzaložil elektro-punkovou kapelu Warren Suicide se svou partnerkou Cherie a nahrávací studio Chez Cherie v Berlíně ve čtvrti Neukölln. To vedlo ke spolupráci s umělci a hudebníky jiných žánrů, jako jsou Tocotronic, Dieter Meier/ Yello, Shara Worden/ My Brightest Diamond, Earl Harvin/ Tindersticks a další. Další spolupráce PC Nackta zahrnuje projekty s filmovým režisérem Wimem Wendersem, tanečnicí Katjou Wachter, divadelními režiséry Florianem von Hermannem a Sebastianem Hartmannem, stejně jako s berlínským umělcem Hansem Unsternem. Od roku 2011 je PC Nackt koproducentem a spoluautorem písniček berlínského hudebníka jménem Sascha Ring aka Apparat, s kterým pravidelně jezdí na turné.