Jazzově-popoví Hey Elbow (SWE) v Potrvá

Hey Elbow se skládají z Julii Ringdahl (zpěv/kytara), Ellena Peterssona (žestě/elektronika), a Liama Amnera (bicí). Pomocí jazzového pozadí a zkreslení vytvářejí výstřední pop s výrazným zvukem. Jejich debutové album Every Other vydal 14. dubna 2015 rozmanitý label Adrian Recordings, pod který spadá například zpěvačka Alice Boman, techno duo Boeoes Kaelstigen a dark punkoví RA.

Kapelu založili v roce 2013 a jejich jméno je název aerobikové rozcvičky, kterou před koncertem zahřívali publikum The Knife. Jejich jazzové základy a hudební vzdělání spolu se zájmem o noise, improvizací a svobodou vytvářejí podivně strašidelný pop s unikátním osobním vyjádřením. Nikdo a všichni tři členové jsou frontmani kapely, demokratická filozofie dává stejný prostor křídlovce, zpěvu, elektronice i bicím.

Album Ruth je gigantické rostoucí dílo obohacené o další různorodé vokály kombinované s téměř kolíbavým rytmem. Spojuje v sobě všechno, co od Hey Elbow známe, grandióznost a složitost, krásu a hluk. Je perfektním startem pro nadcházející album.

Atmosféra a tíha, emocionální náboj, nádherné melodie, minimální omezení, hravé experimentování, to vše může za to, že už po prvním poslechu je na Hey Elbow těžké zapomenout.

Debutové album bylo nahráváno devět dní společně s producentem Joakimem Lindbergem (RA, MF/MB) ve studiu Möllan ve švédském městě Malmö.

před kapela: ALEX KELMAN

Vstupné 200CZK