Jarní koncert Švédského sboru SIST

Švédský sbor SIST vás srdečně zve na svůj tradiční jarní koncert, který se uskuteční v úterý 16. května 2023 v 19 hodin. Místem konání bude dvorana Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (Joštova 10). Na programu budou švédské lidové písně i písně současných autorů tradiční hudby. Tešit se můžete na hlasy doplňující jen samy sebe, bez doprovodu nástrojů, ale rozhodně si užijete i skvělého nástrojového doprovodu.

Vstupné dobrovolné, výtěžek poputuje na podporu sboru.

Švédský sbor SIST vznikl na jaře 2009 pod vedením studentky hudební vědy Kateřiny Rašíkové v rámci předmětu „Švédština v písních“ na FF MU.

Členy jsou především studenti FF, kteří absolvovali alespoň jeden semestr švédštiny, absolventi, ale i jejich přátelé, spolužáci z jiných oborů. Sbor bývá doprovázen různým složením nástrojů (kytarou, klávesami, flétnou, houslemi, klarinetem, violoncellem či jinými). Sbor opakovaně vystoupil při akcích obchodního domu IKEA a Avion, kromě toho se účastnil tradiční oslavy svátku svaté Lucie pořádaného Severskou společností a vystupoval i na Midsommarfestu (oslava letního slunovratu) v Brně. Komorní sbor bývá pravidelně zván na oslavy Valborgu či Svaté Lucie na Švédském velvyslanectví v Praze.

Více informací na Facebooku.