Islandský sbor Karlakór Kjalnesinga vystoupí v Praze

V pondělí 8. května 2023 v 18:15 otevře své dveře dokořán hudbě sídlo společnosti WPP na Bubenské 1 v Praze 7. Pod taktovkou Þórðura Sigurðarsona zde v honosné vstupní hale od 19 h vystoupí více než 60 mužských hlasů úspěšného islandského sboru Karlakór Kjalnesinga, který se pyšní titulem výherců Cornwallského mezinárodního festivalu mužských sborů. Program této početné družiny zpívajících Islanďanů doplní podmanivý hlas jejich krajanky, mezzosopranistky Arnheiður Eiríksdóttir. Ta je českému publiku již známa jako sólistka Národního divadla v Praze. O klavírní doprovod se postará přední český klavírista Ahmad Hedar.

Diváci uslyší ty nejoblíbenější písně pro mužské sbory v islandštině, jak od islandských, tak dalších zahraničních skladatelů. Část programu bude patřit již zmíněné mezzosopranistce Arnheiður Eiríksdóttir, která zapěje písně výhradně islandských skladatelů Einarssona, Thorsteinssona, Ásgeirssona, Kaldalónse a islandské skladatelky Viðar. Celý program vyvrcholí silou mužských hlasů sboru Karlakór Kjalnesinga a mezzosopránu Arnheiður Eiríksdóttir skladbou Ave María od Kaldalónse a Einarssona a písní Hraustir Menn od Romberga a Jóhannessona Smári.

Celou atmosféru koncertu umocní prostor vstupní haly ikonického prvorepublikového paláce bývalých Elektrických podniků, který byl slavnostně otevřen u příležitosti narozenin T. G. Masaryka v roce 1935. Tento funkcionalistický skvost je dílem návrhu Adolfa Benše a Josefa Kříže. Přijměte pozvání nahlédnout a zažít sílu mužských hlasů islandského sboru se speciálním hostem, Islanďankou Arnheiður Eiríksdóttir.

Délka koncertu: 70 min, bez pauzy

Více informací na Facebooku, vstupenky lze koupit přes GoOut.