Islandský Extreme Chill Festival poprvé v Praze

Extreme Chill pojí síly s MeetFactory. Společně představí první český showcase proslulého islandského festivalu zaměřeného na experimentální elektroniku a zvukové umění s cílem propojit tamní hudební komunitu se zbytkem světa. Nápad na uspořádání hudebního festivalu v náruči islandské přírody se zrodil v roce 2009, kdy Pan Thorarensen a jeho otec Óskar Thorarensen pořádali s projektem Stereo Hypnosis koncert v malém městečku Hellissandur​. Extreme Chill se od následujícího roku konal každý rok, a to nejen na na islandském venkově, ale také v hlavním městě Reykjavíku nebo v Berlíně.

Na jaké umělce se můžeme těšit?

Sigrún (live)
Experimenty z alternativních popových laboratoří. Producentka, skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka Sigrún se proslavila na turné s Björk, Florence and the Machine i Sigurrós. Po sérii EPček plných experimentálních popových balad letos vydává svůj dlouho očekávaný debut Monster Milk.

fyield + hosté (live improv)
Česko-islandské uskupení fyield, jež v tvorbě zpracovává téma vlivu člověka na klimatické změny, se po křtu svého debutu vrací do MeetFactory v improvizovaném live setu spolu s ostatními účinkujícími showcasu Extreme Chill.

Dj Flugvél og Geimskip (live)
Hororově-vesmírná elektronika. Tak nazývá svou tvorbu islandská DJka Flugvél og Geimskip. Mix hravých beatů, těžkých basů a chytlavých melodií hraných na klasické vintage klávesy doprovází svým jedinečným vokálem.

Pan Thorarensen (DJ set)
Spoluzakladatel festivalu Extreme Chill a člen experimentálně-ambientního tria Stereo Hypnosis, který kolaboruje s Christopherem Chaplinem nebo Eraldem Bernocchi, představí svůj hypnotický DJ set.

Vstupenky lze zakoupit na místě za 550 Kč, případně předem za 450 Kč zde.

Více informací na stránkách MeetFactory.

Úvodní obrázek – zdroj: MeetFactory