Islandská spisovatelka Hildur Knútsdóttir v Praze

Na setkání autorů Velkého knižního čtvrtku přijala pozvání po boku řady českých spisovatelů a publicistů také Hildur Knútsdóttir.

Tato Islanďanka píše beletrii pro dospělé i mladistvé, divadelní hry, scénáře a krátkou prózu. Hildur Knútsdóttir se proslavila především fantastickou literaturou a mrazivými horory. To však není jediná její silná stránka, v dalších jejích knihách najdeme naopak humor. Na islandu její díla získala několik ocenení.

V českém překladu Martiny Kašparové pod jediným titulem Krvavá zima nyní vychází dvě z jejích děl, a to Podzimní prázdniny (Vetrarfrí, 2015) a Tuhá zima (Vetrarhörkur, 2016).

U příležitosti setkání s autory Velkého knižního čtvrtku proběhne také autogramiáda. Jejich knihy budou na místě k zakoupení.

Další pozvaní autoři: publicista Aleš Palán a zakladatelka paliativní péče u nás Marie Svatošová, zpravodaj ČT Jakub Szántó, spisovatel a scénárista Pavel Kosatík, spisovatelé Pavel Renčín, Milan Jenčík, Václav Šorel, Ondřej Hübl, letecký publicista Petr Kolmann a ilustrátor Michal Kocián.

 

Obrázek – zdroj: hildurknutsdottir.com