Islandská klavíristka Eydís Evensen v Praze

Uznávaná islandská klavíristka a post-klasická skladatelka Eydís Evensen přijíždí poprvé do Prahy s albem In Light, které ji představuje nejen jako klavíristku a skladatelku, ale i jako skvělou zpěvačku. Eydís Evensen je původem z Blönduós na severu Islandu. V roce 2021 vydala své debutové album Bylur u Sony XXIM Records.

Podílela se na albu Ólafura Arnaldse Some Kind of Piece – piano reworks, které bylo nedávno nominováno na cenu Grammy ve dvou kategoriích a pro které nahrála své aranže k oceňované skladbě Loom (Ólafur & Bonobo). Spolu s ní na album přispěli hudebníci jako Hania Rani, Alfa Mist, JFDR nebo Dustin O´Halloran.

I během poměrně krátké kariéry, která začala v době pandemie, má za sebou mnoho hudebních vrcholů. V roce 2021 vydala debutové album Bylur u Sony XXIM Records. Její nahrávka pro KEXP (live at home) patřila k nejvíce přehrávaným videím KEXP v roce 2021.

Vystupovala na mnoha slavných místech od Royal Albert Hall po Arte concert festival v Paříži.

Eydís Evensen doplní Cleo T., francouzská umělkyně, která se ve své tvorbě noří do zvukových snových krajin, kombinuje klasické nástroje s etérickými vokály a filmovou atmosférou. Partnerem koncertu je Francouzský Institut.

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, za podpory MHMP, MKCR, IFP a Liveurope.

Více informací včetně vstupenek naleznete zde.

Úvodní obrázek – zdroj: Palác Akropolis (www.palacakropolis.cz)