PŘESUNUTO: Advent s Helenou Kadečkovou a severskými příběhy

AKCE SE PŘESOUVÁ NA JARO 2022. O přesném termínu vás budeme informovat.

Večer severských příběhů v překladech Heleny Kadečkové, spojený se křtem komiksového zpracování novely Tarjei Vesaase Ledový zámek od Martiny Špinkové.

Po tradičním čtení z novely Gunnara Gunnarssona Advent připomene komponovaný večer další překlady a knihy nordistky Heleny Kadečkové (1932–2018): její vyprávění Soumrak bohů, Severské mýty a báje, román Islanďana Jóna Kalmana Stefánssona Letní světlo, a pak přijde noc a novelu norského spisovatele Tarjei Vesaase Ledový zámek představí skandinavistky Helena Březinová a Marta Bartošková a překladatel ze staroseverštiny Jiří Starý. Za přítomnosti výtvarnice Martiny Špinkové pokřtíme její nový komiks Ledový zámek z nakladatelství Cesta domů. Večerem provází Daniel Kubec a Daniela Iwashita.

Ochutnat můžete severské delikatesy, k zakoupení budou vybrané publikace z nakladatelství Cesta domů, dybbuk a Kalich. Akce je benefiční, dobrovolným příspěvkem podpoříte činnost organizace Cesta domů, která provozuje mobilní hospic a poskytuje paliativní péči umírajícím a jejich blízkým v domácím prostředí. Osvětou a vzděláváním se snaží přispět k lepší informovanosti o službách pro lidi na konci života.

Více informací naleznete zde.

Vstupné dobrovolné