Harri Ahonen: Treky severní Skandinávie

Skandinávský dům ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou vás srdečně zve na přednášku Harriho Ahonena, finského dobrodruha a fotografa, který se podělí o svou vášeň toulat se krásnou skandinávskou přírodou po svých.

Harri Ahonen se tentokrát zaměří na oblast severního Finska, Norska a Švédska. Představí mimo jiné tamní národní parky, jejich přírodu, ubytování na turistických chatách či možnosti dopravy tam a zpět. Těšit se můžete i na lumíky a pižmoně, soby polární či soby evropské. Máte-li na Sever namířeno, jistě také oceníte rady a tipy na hezké turistické trasy, kam stojí zato vyrazit.

Nebo se můžete jen tak nechat unést do dálek…

Toulat se po pěšinách a obdivovat horské vrcholky se sněhovými čepicemi. Na chvíli usednout na pařez a dotáhnout si tkaničky, přitom poslouchat křik dravce. Dívat se na nebe a pozorovat ptáka, jak krouží kolem slunce. Schovat se před deštěm pod skálu, když chlad začne stoupat po zádech. Zastavit se na břehu horské bystřiny a koukat se, jak voda rychle plyne mezi kameny. Na konci dne vylézt na vrcholek hory, kochat se rudými červánky zapadajícího slunce a poslední kilometr klopýtat za světla baterky zpátky do chaty. Probudit se do jasné záře ranního slunce a znovu se dát na cestu.

Přednáška proběhne v angličtině.

Vstup zdarma

Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

3. 3. 2018 přednáška proběhne v Praze, kde bude zaměřena na oblast středního Norska a Švédska.

Foto: Harri Ahonen