Fredrik Backman: S agentem na baseballu

Už v srpnu vydá nakladatelství Host novou knihu švédského spisovatele Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě. Spolu s dalšími tematickými weby a knižními blogy vám během léta přinášíme zápisky z Backmanova deníku a soutěž o knihy! Vydejte se po Backmanových stopách křížem krážem internetem a vyhrajte spolu se srpnovou novinkou i další román Medvědín, který vyjde v listopadu.


Take me out to the ball game.

Sleduju baseball v Chicagu se svým agentem. Nebo lépe řečeno, SLEDOVAL JSEM baseball v Chicagu se svým agentem. Chvilku. Sedli jsme si a já jsem se pustil do vysvětlování pravidel a nejrůznějších strategií a rozhodně jsem při tom nesršel přehnaným nadšením. I když bych si asi pravděpodobně mohl troufnout toto nadšení označit za lehounce nadprůměrné. Když jsem se dostal k pravidlům platových stropů a jemnějším podrobnostem statistického systému, zeptal se mě můj agent, jestli mám v úmyslu pokračovat tímto způsobem celý zápas. A když jsem přikývl (s téměř normální úrovní nadšení!), zeptal se, jak dlouho takový zápas trvá. A když jsem odpověděl, že se to pohybuje od tří do sedmi hodin, zamumlal můj agent něco o tom, že tohle nemáme ve smlouvě a že existují jisté předpisy o bezpečnosti práce. A já jsem tehdy prohlásil, že přece souhlasil s tím, že se mnou půjde na baseball, takže mu krucinál mohlo dojít, že budu chtít vcelku dopodrobna rozebírat detaily a strategie a barvy čepic různých týmů a tak dále. To prostě patří k tomu zážitku. Na to můj agent řekl, že se před tímto výletem doslechl, že mám v úmyslu vzít na baseball svou ženu, až sem za týden přijede, a pomyslel si, že když to se mnou na zápase vydrží ona, nemůže to přece být tak hrozné, protože moje žena je inteligentní a civilizovaná bytost, která je navíc proslulá svými mistrovskými vyjednávacími schopnostmi.

Takže potom jsem svému agentovi musel vysvětlit, že zápas, na který se mnou moje žena půjde, se koná v den mých narozenin a celý její dárek k mým pětatřicátinám spočívá v tom, že bude během utkání předstírat zájem.

Pak mi můj agent oznámil, že jde na toaletu. To bylo před šesti směnami.

Kdyby byl tady, vysvětlil bych mu, co to ta směna je. Opravdu mi chybí moje žena.

Zdroj: http://www.fredrikbackman.com


Další přiznání Fredrika Backmana najdete ve čtvrtek 20. července na webových stránkách Yours Fantasy.

Předchozí příspěvek už visí na blogu Penny and books.

Pro přehled a účast v soutěži o knihy Co by můj syn měl vědět o světě a Medvědín sledujte facebook nakladatelství Host.