Finští metaloví Insomnium v Praze

Balík návykových melodií ze Skandinávie!

Tvorba finských melodických deathmetalistů Insomnium je melancholická a ráda se zaobírá tématy temnoty, smutku, ztrát, bolesti a přírody.

Se svým tesklivým a nezaměnitelným soundem jsou nakažlivě hitoví, ale zároveň si udržují status kreativní kapely, která tvoří hudbu se silným emotivním nábojem. Hněv se smutkem či melancholie s euforií se tu nestřídá, ale mísí dohromady, takže je v hudbě šestice z Joensuu cosi neuvěřitelně přitažlivého a zároveň povzbudivého. Hloubavé skladby svými kytarovými nápěvy se doslova dotknou vašich nejniternějších míst a dokáží na chvíli zastavit i srdeční tep, takže pohnot i tím nejkamenějším srdcem.

Silné melodie tří okouzlujících kytar, chytlavé refrény, hravost, energičnost a trvalá osobitost, to jsou už přes čtvrtstoletí vypravěči příběhů severu Insomnium .

Na turné s nimi vyjedou švédští deathmetaloví mágové In Mourning, kteří cítí, že nadcházející novinka je jejich dosud nejtemnějším albem.

Kombinací těžkých riffů, vzletných melodií a progresivních rytmů s prvotřídním growlem a andělským hlasem Tobiase Netzella se zaměřují na delší zvukové plochy, jak tomu bylo kdysi např. u Opeth. Ale vzpomenout u nich můžeme i na Be’lakor, Katatonia či October Tide, s nimiž jsou i personálně propojeni.

V roli supportu se představí švédští Kvaen.

Více informací na Facebooku, vstupenky lze zakoupit zde.

Úvodní obrázek – zdroj: Obscure Promotion