Finské dobrodružství v knihovně

Finsko není jen zemí tisíců jezer, ale také skvělých knih pro malé i velké. Všechny nebojácné děti, které se neztratí na stránkách pozoruhodných příběhů, zve Skandinávský dům do Městské knihovny v Praze na dobrodružnou pátrací hru. Účastníci se během ní seznámí s tím nejlepším, co u nás v posledních letech vyšlo z finské dětské literatury. V zákoutích knihovny se vypravíme po stopách Tajného života pšouku, prozkoumáme Muminí údolí, navštívíme pana Krále a jeho kocoura Tygra, zasedneme do školních lavic s mudrlantkou Ellou a koumákem Patem a prošmejdíme Strašidelný krámek.

Pátrací hra se koná v sobotu 11. září v prostorách Ústřední knihovny MKP na Mariánském náměstí. Start v dětském oddělení od 14.00. Poslední pátrače vypouštíme na trať v 16 hodin. Nebojácné hrdiny čeká po absolvování celé trasy drobná odměna.

Akce je součástí festivalu Týdny finské literatury.

Účast zdarma.

Akci pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a Velvyslanectvím Finska v ČR. Literární projekt Skandinávského domu podpořily Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hl. m. Prahy.