Filmová projekce: KON-TIKI

Skandinávský dům ve spolupráci s univerzitním kinem Scala uvádí v rámci ozvěn festivalu Výpravy Seveřanů dobrodružný velkofilm

KON-TIKI (2012, Norsko/VB/Dánsko/Německo/Švédsko, 114 min)

Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Hrají: Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Tobias Santelmann, Gustaf Skarsgård, Odd-Magnus Williamson, Jakob Oftebro, Agnes Kittelsen

Jak byla kdysi osídlena Polynésie? Mohli tam ve středověku doputovat obyvatelé Jižní Ameriky? Mladý norský antropolog Thor Heyerdahl věří, že mohli, a to i bez složitějšího technického vybavení. Aby svou teorii podpořil, rozhodne se pro neobvyklou expedici – chce na voru vyrobeného z balsového dřeva přeplout z Peru na jeden z polynéských ostrovů. Plavba na moři na nekrytém voru vyžaduje notnou dávku odvahy, ta ale Heyerdahlovi a jeho pěti druhům nechybí. Doveze je ovšem vor, pojmenovaný podle inckého boha slunce Kon-Tiki, bezpečně do cíle?

Stránka filmu na ČSFD (78%)

Dobrodružný snímek, který se inspiruje známou knižní předlohou Ve znamení Kon-Tiki, nabízí dechberoucí vizuální podívanou a skvělé herecké výkony v čele s představitelem hlavní role Pålem Sverrem Hagenem (Max Manus, Rozbouřené vody) Film byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.

V originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 50 Kč (40 Kč pro členy Skandinávského domu)
Rezervace vstupenek možná telefonicky či na pokladně kina Scala.

Promítání se koná v rámci kampaně #ReadNordic a ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království a Norským filmovým institutem.

kontikiobr3

kontikiobr2

kontikiobr1

kontikiobr4

Obrázky – zdroj: kinoklubnitra.sk, rhythmcircus.co.uk, arnesflix.files.wordpress.com, the500club.org