Faerská zpěvačka Eivør vystoupí v Praze

Zpěvačka, skladatelka a hudební experimentátorka Eivør v září vyráží na podzimní evropské turné se svým posledním albem Segl. Nebude chybět ani zastávka v pražském Paláci Akropolis, kde vystoupí 10. října 2021. Eivør je zpěvačkou a strhující živou performerkou s přirozeně divadelním projevem. Její hlas je mimořádně krásný, jedinečný svou intimitou, beznadějnou virtuozitou a škálou barev. Koncerty Eivør jsou magickým zážitkem stejně jako její hudební klipy.

Hudba zpěvačky Eivør se rodí z kontrastu. Rozdíly mezi fyzickými prvky, vrcholy a pády osobní cesty a odlišné hudební žánry se v ní spojují a vytvářejí jedinečný styl – temný, pohlcující a filmový zvuk, který oživuje intenzivní severské krajiny, z nichž nepochybně také vychází.

Eivør pochází z odlehlých a řídce osídlených Faerských ostrovů a střet divočiny a klidu se jejími niternými skladbami táhne jako antagonistická nit. Faerský folklór, zároveň naturalistický i nadpozemský, který tvoří základ její tvorby, obohatila zkoumáním neomezených možností elektronické hudby.

Nejnovějším výsledkem tohoto procesu je nové album Segl, které vyšlo 18. září 2020. Na jeho podporu podnikne Eivør na podzim maratonské evropské turné. Segl znamená v překladu plachta, podle Eivør to souvisí s tématy písní na albu a s dichotomií, jež je základem její tvorby: „Je to o plavbě mezi hladkými a drsnými hranami života. Musíte zvednout svou plachtu, abyste se mohli pohnout, ale vítr řídit nemůžete.“

Vstupenky lze zakoupit na portálu GoOut.

Více informací naleznete zde.