Evropský den jazyků 2023

Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s Library of Languages zve na další, již šestý ročník jazykového festivalu Evropský den jazyků, který se uskuteční 26. září 2023 v Kampusu Hybernská.

Program zahrnuje minikurzy širokého spektra jazyků (nejen těch vyučovaných na FF UK), workshopy, přednášky, únikovou hru nebo výstavu. A ačkoliv jsou zastřešujícím tématem jazyky střední Evropy, na své si přijdou i milovníci Skandinávie! I letos je totiž součástí „speak-dating“, na kterém se objeví zástupci severských velvyslanectví v Praze, a zájemci se tak budou moci naučit několik frází z finštiny, švédštiny, norštiny nebo dánštiny. „Speak-datingu“ jsou během letošního ročníku vyhrazeny celkem tři hodiny, konkrétně od 15:00 do 18:00.

Vstupné: zdarma (vč. speak-datingu) + vstupné na vybrané části programu

Cílem Evropského dne jazyků je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Studium jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonávání bariér mezi kulturami.

Více informací včetně podrobného programu zde.