Elements of AI: bezplatný online kurz o umělé inteligenci

Neziskový spolek prg.ai společně s Českým vysokým učením technickým v Praze, Univerzitou Karlovou, Úřadem vlády České republiky a s podporou Finského velvyslanectví v Praze přináší bezplatný online kurz Elements of AI. Kurz vznikl v roce 2018, a to jako společný projekt Helsinské univerzity a finské společnosti Reaktor. Celosvětově se do něj registrovalo již více než 620 000 lidí po celém světě.

Česká verze kurzu bude oficiálně spuštěna ve čtvrtek 25. 3. 2021. Zájemci o kurz se už nyní mohou registrovat na webu prg.ai, případně si přidat událost na Facebooku nebo na LinkedInu.

Elements of AI má za cíl ukázat, co umělá inteligence umí, jak funguje a jaké s sebou přináší klady i rizika. Kurz je plný interaktivních úkolů a na jeho konci čeká úspěšné absolventy digitální certifikát. 

Za přípravami kurzu stojí velké úsilí a v následujících měsících budou organizátoři všem účastníkům poskytovat plnou podporu v podobě facebookové skupiny a série vzdělávacích videí, které je provedou každou lekcí. Tento online kurz je bezplatnou formou kvalitního IT vzdělání. 

Na podzim 2021 bude navíc oficiálně odstartována také výzva #AIchallenge pro firmy, do které můžete svou společnost přihlásit už teď, a to mailem na info@prg.ai. Jejím cílem bude dosáhnout co největšího procenta proškolených zaměstnanců online kurzem Elements of AI.

Více informací o Elements of AI a spuštění kurzu poskytne Jan Tomeš, jan@prg.ai, +420 608 003 932.