Dvě akce o litevské kultuře v Brně

Tento týden budou na FF MUNI Brně hostovat dvě lektorky, odbornice na litevskou etnografii z Vytauto Didžiojo univetrsitetas / Vytautas Magnus university v Kaunasu (Litva).

V úterý 7. 3. 2023 v 18 hod. (posluchárna D51) se bude konat seminář o litevských lidových kalendářních svátcích (Vánoce, Velikonoce, Ostatky apod.): Laimutė Anglickienė Ph.D. promítne dokumentární film na toto téma (anglické titulky) a povypráví o některých litevských etnografických tradicích, v závěru semináře se uskuteční kvíz pro účastníky se zajímavými cenami pro vítěze! 

Ve středu 8. 3. 2023 v 18 hod. (posluchárna D21) proběhne večírek s litevskými lidovými tanci. Giedrė Barkauskaitė Ph.D. nás stručně provede dějinami litevského lidového tance a některé jednoduché tanečky si také vyzkoušíme za hudebního doprovodu. Neméně důležitou součástí večírku bude ochutnávka litevských pochoutek: chleba, šakotis, sýr a jiné dobroty! Litevské lidové tance jsou veselé a choreograficky nenáročné. Celá akce proběhne s tlumočením do češtiny.

Obě akce jsou určeny všem baltistům, znalost litevštiny není podmínkou. Akce jsou otevřeny i veřejnosti.