Dva koncerty finského souboru Belcanto

Přijďte si poslechnout tradiční finskou hudbu v příjemném prostředí tréninkové kavárny Garden Café Taussig a kostela sv. Klimenta.

Z polárního kruhu zavítá do srdce Evropy vokální skupina Belcanto. Tento osmičlenný soubor z Rovaniemi, jejž vede Satu Tuisku, představí finské lidové písně, které se od těch našich značně liší, i duchovní hudbu. Připojí se tak k oslavám letošního 100. výročí finské nezávislosti.

26. 5. 17:00 Garden Café Taussig
27. 5. 18:30 Kostel sv. Klimenta

První koncert Belcanto v Garden Café Taussig bude zaměřen především na finskou lidovou hudbu.

Vstup zdarma

Druhé vystoupení pořádá Belcanto společně s muzikanty od sv. Klimenta. Během večera zazní latinská a anglická duchovní tvorba spolu s finskými lidovými písněmi. Program doplní Telemannův Pařížský kvartet, Mozartův Klarinetový kvintet a Serenáda č. 2 od Bohuslava Martinů v podání muzikantů od sv. Klimenta.

Finský osmičlenný sbor Belcanto, sídlící v severofinském Rovaniemi, vznikl roku 1990. Jeho repertoár je velmi rozmanitý, sahá od lidových písní přes hudbu duchovní až k tvorbě populární. Během 27 let své existence sbor vydal dvě CD a opakovaně koncertoval v Maďarsku, Rakousku, Japonsku, Itálii a na Islandu.

Vstupné dobrovolné