Do kin vstupuje norský film Nejhorší člověk na světě

Film režiséra Joachima Triera balancující na pomezí komedie a dramatu vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda… Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Za hlavní roli v diváckém hitu festivalu v Cannes si Renate Reinsve odnesla cenu pro nejlepší herečku a snímek je nominovaný na Oscara za nejlepší původní scénář a zahraniční film.

Proč tento film: 
„Režisér Joachim Trier natočil snímek tak, jako by vám skutečně dobrý vypravěč vykládal historky z (vašeho) života. Někdy se jim smějete, jindy brečíte, ale nikdy vás nenudí. Fantastická a v Cannes oceněná Renate Reinsve, kterou jsem si pro její přirozenost zamilovala už při příchodu po červeném koberci, vás na plátně uhrane. Zrodila se hvězda a zrodil se film, který se nemůžu dočkat, až uvidím znovu v kině.“ 
Hana Kijonka, Aerofilms

Norsko, 2021 • 121 min • režie: Joachim Trier • premiéra: 17. 3. 2021